Jak wyglądają hemoroidy odbytu? Zdjęcia!

jak wyglądają hemoroidy zdjęcia i opisy

Wszystkie osoby, które chociaż raz odczuły dyskomfort w dolnej części układu pokarmowego lub wydalniczego, obawiają się najgorszego. Podczas pierwszej wizyty lekarz internista lub proktolog zawsze odpowiada na pytanie jak wyglądają hemoroidy odbytu.

Jak wygląd hemoroidów może wpłynąć na samopoczucie pacjenta? Czym to grozi?

Jest to niesamowicie delikatny i wstydliwy dla pacjenta temat. Dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego słownictwa. Porada specjalisty powinna uspokoić, wyjaśnić wątpliwości i pomóc w wyborze skutecznego leczenia. Ta dolegliwość to niestety powszechny problem w dzisiejszych czasach bez względu na płeć czy wiek. Niehigieniczny tryb życia, złe odżywianie, picie za małej ilości płynów, uwarunkowania genetyczne – to wszystko w długofalowej perspektywie przyczynia się do powstawania hemoroidów. Jeśli obawiamy się, że już mamy żylaki odbytu zdjęcia są najszybszym sposobem, żeby się w tym upewnić.

Więc jak wyglądają hemoroidy odbytu? Zdjęcia pacjentów!

Podstawowe badanie diagnostyczne polega na obejrzeniu okolicy całego odbytu, które jest połączone z badaniem palpacyjnym. Doświadczony lekarz potrafi wyczuć palcem, czy dolegliwości pacjenta są spowodowane właśnie hemoroidami. Do najpopularniejszych objawów, które można zaobserwować również na zdjęciach, zalicza się:

 • swędzenie i zaczerwienienie odbytu
 • podrażnienie śluzówki
 • sącząca się wydzielina
 • pojawiająca się krew na papierze toaletowym

Patrząc na zdjęcia warto zwrócić uwagę, jak powinna wyglądać zdrowa okolica odbytu, a jak ona wygląda, jeśli jest obecny jakiś stan zapalny. Część objawów odczuwanych przez pacjenta, musi być oczywiście opisana słownie. Natomiast wiele z nich można rozpoznać przeglądając dostępne zdjęcia.

 • hemoroidy.jpg
 • hemoroidy2.jpg
 • hemoroidy3.jpg

Hemoroidy wypadające – zdjęcia specajlistyczne w tym wypadku nie są potrzebne, gdyż widać je od razu!

Nieleczone hemoroidy mogą mieć naprawdę poważne i nieprzyjemne powikłania. W zaawansowanym stadium dochodzi do ich wypadania z odbytu i wtedy trzeba je usunąć podczas operacji. Zewnętrzne guzki krwawnicze sprawiają duży ból, uniemożliwiają długie przebywanie w pozycji siedzącej i powodują uczucie niepełnego wypróżnienia. Mogą wypadać podczas defekacji lub wysiłku fizycznego. Na zdjęciach widać, że wystają z odbytu i nie dają się odprowadzić ręcznie.

Codzienne dolegliwości mogą być złagodzone dzięki prostym metodom:

 • ziołowym kąpielom
 • okładom z kostek lodu
 • zmianie diety
 • zwiększeniu ilości wypijanych płynów
 • stosowaniu leków przeciwzapalnych
 • używaniu maści zmniejszających świąd i obrzęk
 • tabletkom rozluźniającym stolec

Zazwyczaj pacjenci nie posiadają szerokiej wiedzy o metodach leczenia. Są wystraszeni i pytają lekarza, co dalej – jeśli mają żylaki odbytu jak wyglądają możliwości leczenia. Nie należy jednak rozpoczynać żadnej kuracji na własną rękę. W przypadku zauważenia niepokojących objawów, podobnych do tych widocznych na zdjęciach, trzeba bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem. Tylko on będzie w stanie przeprowadzić prawidłową diagnozę i dobierze odpowiednie leczenie. Do wyboru są: laseroterapia, skleroterapia, gumkowanie. Wszystko zależy od nasilenia objawów. Kluczowe jest, by nie zwlekać z rozpoczęciem terapii, gdyż upływający czas działa tylko na naszą niekorzyść.

13 Odpowiedzi do Jak wyglądają hemoroidy odbytu? Zdjęcia!

 1. zbyszek pisze:

  Bardzo nieprzyjemna choroba, wspominam swoje hemoroidy i naprawdę współczuję wszystkim, którzy je mają.

 2. olka pisze:

  Całkiem niezły ten Varosin. Stosuję dopiero kilka tygodni a objawy dawno zniknęły. Kiedy mam przestać stosować? Jest jakaś granica?

  • pawel_a pisze:

   Stosuj tylko tyle ile potrzeba, bardziej i tak nie pomoże niż pomaga. Słyszałem, że zalecenia były około miesiąca, więc myślę, że tego bym się trzymał i potem odstawił, skoro już po problemie. Ja stosowałem 1,5 miesiąca dla pewności, ale praktycznie wystarczyło pewnie 3-4 tygodnie.

 3. karola pisze:

  Słyszałam, że nie wszystkie stany hemoroidów należy leczyć zabiegowo. Czasami wystarczą jakieś domowe sposoby, opisane w artykule, albo jakieś maści o właściwościach regeneracyjnych. Za wiele o tym nie ma w artykule. Ktoś coś próbował?

 4. adamL pisze:

  Ja niestety musiałem mieć operację. Za dużo zwlekania. Gdybym nie czekał z wizytą do lekarza aż do samego krwotoku to pewnie poszłoby łatwiej i szybciej.

 5. Wojter pisze:

  Trzeba zacząć działać, gdy pojawiają się pierwsze objawy, inaczej może się skończyć na operacji.

 6. Mateo pisze:

  Męczę się już od jakiegoś czasu z hemoroidami ale szczerze mówiąc nie za bardzo chciałbym brać czopki, nie ma może jakichś kremów/maści które by pomogły?

 7. Paula pisze:

  Hemoroidy to bardzo nieprzyjemna sprawa, nie warto czekać i liczyć, że same znikną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighty eight − = 83