Najlepsze czopki na hemoroidy. Leki, które mają sens?

czopki na hemoroidy odbytu

Hemoroidy na przestrzeni lat zdobyły miano choroby cywilizacyjnej. Wraz z rozwojem cywilizacji bowiem, dotykają one coraz większej ilości osób. Hemoroidy to struktury na ciele w formie małych guzków. Inaczej nazywa się je guzkami krwawniczymi. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to guzki w pełni naturalnie występujące w okolicach odbytu. W normalnych warunkach pomagają one kontrolować wydalenie wraz z mięśniami odbytu. Jednak kiedy hemoroidy nie działają tak jak trzeba, to dokładnie w takim momencie stają się one uciążliwą chorobą.


Menu strony:

Wtedy na hemoroidy lek staje się niezbędny!

Jak nawołuje portal MedOnet, im szybciej zareagujemy na niepożądane objawy mogące sugerować hemoroidy, tym na skuteczniejsze efekty terapii możemy liczyć. My wyznajemy dokładnie tę samą zasadę i wierzymy, że szybkość implementacji odpowiedniego leczenia jest po prostu proporcjonalna do jej skuteczności.

W niektórych przypadkach leczenie związane będzie z profilaktyką i zmianami w codziennym trybie życia. Niekiedy konieczne będzie wdrożenie medykoterapii, w tym najpopularniejszej metody, czyli czopków. Dzieje się tak wtedy, kiedy guzy bardzo się rozszerzają, poprzez wypełnienie krwią. Guzki wypełnione krwią, nie potrafią jej z siebie wyrzucić. To prowadzi do zalegania krwi, co w konsekwencji prowadzi do stanów zapalnych. W konsekwencji każde wydalanie zbędnych składników przemiany materii przez organizm jest dla osoby chorej bolesne. W niektórych przypadkach bolesne staje się nawet już samo siedzenie. Trzeba więc przyznać, że hemoroidy potrafią być naprawdę uciążliwe. Jednak jeżeli rozważamy jakie medykamenty pomogą nam zwalczyć ten wstydliwy problem, jako rozwiązanie przychodzi na początku jedna opcja.


Przede wszystkim czopek na hemoroidy!

Jak alarmują Na szczęście dla osób cierpiących na hemoroidy, istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z tym wstydliwym problemem. Jednym z nich jest użycie czopków na hemoroidy. Czopki na hemoroidy stosowane są w celu złagodzenia stanu zapalnego w okolicach odbytu. Przyspieszają one także gojenie się ran, które powstały w wyniku pękania niektórych hemoroidów. Działają tak dzięki środkom uwalnianym z czopka po umiejscowieniu ich w okolicach odbytu. Skład wielu czopków względem siebie może się różnić, jednak składniki te zawsze dobierane są w taki sposób, aby powyższe zadania spełniać jak najlepiej.

Poznaj najlepsze czopki na hemoroidy. Leki i ranking!

To co jest ważne, to przede wszystkim dostępność czopków na hemoroidy. Są one dostępne w każdej aptece, a niektóre z nich można nabyć bez recepty od lekarza. Chociaż w przypadku czopków dostępnych bez recepty, zawsze lepiej zapytać lekarza, aby nie nabawić się niepotrzebnych powikłań ze względu na nieodpowiednie składniki we wnętrzu czopka.

Zdecydowana większość czopków, o ile nie wszystkie, działa na takiej samej zasadzie opisanej powyżej. Jednak ze względu na skuteczność działania możemy już jw porównywać między sobą tworząc rankingi. Poruszając temat czopki na hemoroidy cena też oczywiście w rankingu nie jest bez znaczenia. Na hemoroidy czopki powinny za jak najmniejszą cenę oferować skuteczne działanie. Czopki to przecież pełnoprawne na hemoroidy leki. Dobre czopki na hemoroidy rzeczywiście potrafią skutecznie pomóc w ich leczeniu i właśnie takie dobre czopki na hemoroidy powinny być przez chorych poszukiwane w aptekach. Oto małe zestawienie po kolei najlepszych czopków na hemoroidy:

Miejsce w rankinguZaletyWady
Varosin Forte Max na hemoroidy i żylaki odbytu

1. Maść na hemoroidy Varosin Forte Max

Do znalezienia na https://varosinforte.pl/
 • Preparat o skutecznym działaniu, w szybki sposób uśmierza nieustępliwe dolegliwości tj. pieczenie i świąd.
 • Chłodzi miejsce zaaplikowania.
 • Naturalny skład maści sprawia, że jej stosowanie jest bezpieczne.
 • Produkt jest bardzo wydajny i w porównaniu do skuteczności, jest zwyczajnie niedrogi.
 • Dostępność. Nie kupimy jej w każdej aptece.
 • Marże stacjonarne. Przez brak refundacji NFZ w niektórych aptekach maść kosztuje jakieś absurdalne kwoty.
 • Maść Posterisan wspomagająca walkę z hemoroidami

  2. Maść Posterisan
 • Wygodny aplikator dołączony do opakowania preparatu ułatwia jego stosowanie.
 • Specyfik jest ogólnodostępny.
 • Efekty działania zauważalne po długim czasie stosowania.
 • Przy nadwrażliwości może spowodować skórne reakcje alergiczne.
 • Kora debu

  3. Naturalny środek zapobiegający hemoroidom - kora dębu
 • Stosowanie naparu bezpośrednio w okolicach odbytu to środek bezpieczny dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.
 • Łagodzi podrażnione miejsca.
 • Przyjemny zapach.
 • Uczucie komfortu jest krótkotrwałe, a nasiadówki przyczyniają się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co sprzyja pojawianiu się hemoroidów.
 • Sprawdzi się raczej w roli środka dodatkowego, nie eliminuje problemu, nie leczy przypadłości.
 • Procto Glyvenol Soft

  4. Krem Procto - Glyvenol
 • Może być stosowany od 4. miesiąca ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
 • Duża pojemność opakowania.
 • Krem nie brudzi bielizny.
 • Efekty zauważalne dopiero po zużyciu drugiego opakowania.
 • Uśmierza ból jedynie na chwilę.
 • Cena produktu jest dość wysoka.
 • Aloe Vera 2 Intimate Wash

  5. Aloe Vera 2 Intimate Wash - płyn do higieny intymnej
 • Bardzo naturalny specyfik, zawiera składniki takie jak aloes czy szałwia muszkatołowa, które działają przeciwzapalnie oraz łagodzą podrażnienia.
 • Szczególnie wskazany dla osób, u których występują skłonności alergiczne.
 • Polecany do codziennej higieny dla osób z dolegliwościami hemoroidalnymi.
 • Powinien byś raczej stosowany jako środek wspomagający zapobieganiu występowania hemoroidów.
 • Produkt nie sprawdzi się przy leczeniu choroby.
 • Tak właśnie prezentuje się zestawienie najskuteczniejszych czopków na hemoroidy. Co jest najlepsze? Opinie pozostawiamy w waszych rękach, aczkolwiek nie przerywajcie jeszcze czytania tutaj i zapoznajcie się z ostatnim akapitem.

  Aby pokonać hemoroidy czopki nie są zawsze skuteczne!

  Trzeba jednak pamiętać, że czopki nie są najlepszym sposobem na leczenie hemoroidów. Owszem czopki stanowią czasem dobry lek na hemoroidy odbytu i całkiem dobry lek na zewnętrzne hemoroidy. Jednak podstawowe pytanie, które się rodzi u każdej osoby czy czopki są najlepszym rozwiązaniem?

  Przy dobie dzisiejszego rozwoju medycyny ich forma leczenia pozostawia bardzo dużo do życzenia. Aplikacja doodbytnicza. Często usilne mocowanie się z naprawdę bolącym, wypadającym żylakiem. O ile nie krwawią, to pół biedy. Jednak jeżeli dochodzi jeszcze do krwawienia z odbytu, to dodatkowo podrażniamy swój organizm, wywołując jeszcze większy ból. I tak koło się zapętla. Nie brzmi zachęcająco, prawda?

  Jaką mamy więc alternatywę?


  Bez robienia żadnych pokrętnych reklam i proponowania nieskutecznym produktów – naszym zdaniem zdecydowanie lepszym preparatem na hemoroidy jest po prostu… odpowiednia maść. Pozwoli ona zadziałać bez fizycznej i mechanicznej ingerencji w nasz organizm. Konsystencja takiego kremu pozwoli na delikatne zaaplikowanie, bez drastycznego podrażniania – po prostu możemy posmarować bolące miejsce i poczekać kilka chwil aż się wchłonie. Przykładem takiego typu produktu może być specjalny krem Varosin Forte Max. Adnotacja dla ciekawych jest taka, że nie jest to maść stworzona stricte pod hemoroidy a pod… żylaki! Substancje czynnie oddziałują aktywnie na powierzchnię skóry i powiększone, nawierzchniowe żyły, przez co taki krem działa zdecydowanie szybciej skuteczniej od czopków. Przynosząc ulgę i pozwalając normalnie funkcjonować już po niedługim czasie od samej aplikacji.

  Czy polecamy Varosin? Zdecydowanie i konsekwentnie przy każdej okazji. Wbrew opinii niektórych czytelników – nie, nie mamy nic z takiego polecenia. Po prostu działamy w wierze, że warto promować wśród społeczeństwa skuteczne preparaty, które pomogą zwalczyć nasze schorzenia. Natomiast Wasz powrót do pełni zdrowia jest dla nas najlepszą rekompensatą :).

  Źródła:
   1. Matławska, Irena. “Herbal remedies in the treatment of hemorrhoids.” Postępy Fitoterapii.
   2. Kołodziejczak, Małgorzata, and Iwona Sudoł-Szopińska. “The most common errors in the diagnosis and management of haemorrhoids.” Nowa Medycyna (2015).